O Nas

Nasze Przedszkole zapewnia wszystkim dzieciom opiekę logopedyczną i psychologiczną. Poniżej znajdą Państwo opis zajęć realizowanych przez Turkusiaki. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą wykwalifikowaną kadrą.

Infrastruktura zewnętrzna jak i również sam lokal przystosowane są do korzystania przez osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne  „Turkusiaki” w Lublinie przeznaczone jest dla  dzieci w wieku od 3 do 6 lat (w wyjątkowych sytuacjach przyjmujemy dzieci w wieku 2,5 lat). Jest to miejsce, w którym  z ogromnym zaangażowaniem dbamy o to, aby pobyt dzieci w przedszkolu stanowił czas na ruch i zabawę. Dajemy im pole do doświadczeń rozwojowych budujących w pełni dojrzałość szkolną, a także możliwość rozwijania swoich zainteresowań i samodzielnego podejmowania decyzji.

Zwracamy szczególną uwagę aby każde dziecko miało równy dostęp do wszystkich zajęć dydaktycznych. Oferujemy całą gamę czynności stymulujących, uczenie się poprzez badanie i odkrywanie. Jesteśmy przedszkolem w którym łączymy spokojną, domową atmosferę z edukacją i rozwojem naszych dzieci.Przestrzeń przedszkola została zaprojektowana w trosce o zapewnienie dzieciom przyjaznej atmosfery, która zachęca do twórczej zabawy, ćwiczeń oraz odkrywania świata. Posiadamy dwie sale dydaktyczne, które spełniają wszelkie normy i wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pomieszczeń przedszkolnych. Dodatkowo dysponujemy salą gimnastyczną, w której poza zajęciami ruchowymi są realizowane zajęcia z integracji sensorycznej. Placówka wyposażona jest również w łazienkę z prysznicem i trzema toaletami, toaletę dla osób niepełnosprawnych jak również kuchnię spełniającą wysokie wymagania higieniczne systemu HACCP.

Zwracamy szczególną uwagę na zdrowie dzieci, dlatego wszystkie posiłki będą przygotowywane z naturalnych produktów i dostarczane przez firmę cateringową „Kogucik”

Położenie przedszkola stwarza także doskonałe warunki do częstych spacerów i prowadzenia obserwacji przyrody, a także doskonałej zabawy na oddalonym o 100m placu zabaw.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci zarówno pełnosprawne jak i z niepełnosprawnościami. Rekrutacja dzieci pełnosprawnych do przedszkola odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń. Dzieci z niepełnosprawnościami przyjmowane są na podstawie opinii zespołu terapeutycznego potwierdzającego możliwości wsparcia rozwoju dziecka przez naszą placówkę.

Serdecznie zapraszamy do zapisów poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w zakładce Rekrutacja

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Postaramy się pomóc najlepiej jak to możliwe. Numery telefonów podane są w zakładce „Kontakt”.