O Nas

Nasze Przedszkole zapewnia wszystkim dzieciom opiekę logopedyczną i psychologiczną. Poniżej znajdą Państwo opis zajęć realizowanych przez Turkusiaki. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą wykwalifikowaną kadrą.

Infrastruktura zewnętrzna jak i również sam lokal przystosowane są do korzystania przez osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Przedszkole Niepubliczne „Turkusiaki” w Lublinie przeznaczone jest dla  dzieci w wieku od 3 do 6 lat (w wyjątkowych sytuacjach przyjmujemy dzieci w wieku 2,5 lat). Jest to miejsce, w którym  z ogromnym zaangażowaniem dbamy o to, aby pobyt dzieci w przedszkolu stanowił czas na ruch i zabawę. Dajemy im pole do doświadczeń rozwojowych budujących w pełni dojrzałość szkolną, a także możliwość rozwijania swoich zainteresowań i samodzielnego podejmowania decyzji.
Tworzymy kameralne miejsce. Funkcjonujemy w grupach mieszanych wiekowo, bazując na modelu rodzinnym. Młodsze dzieci uczą się od starszych. Rozwijana jest uważność i wrażliwość oraz poszanowanie różnorodności potrzeb, na różnych etapach wiekowych.

Wartości jakimi się kierujemy: wolność, świadomość potrzeb, samodzielność, rozwój we własnym tempie. Skupiamy się przede wszystkim na zapewnieniu dzieciom poczucia bezpieczeństwa, bo jest ono fundamentem ich wszelkiej innej aktywności. Budujemy świadomość własnych emocji i umiejętności ich wyrażania. Wierzymy, że główną zaletą przebywania w zróżnicowanej wiekowo grupie dzieci i w towarzystwie wrażliwych na potrzeby dzieci dorosłych przewodników jest stopniowe zdobywanie zaufanie do świata, poznawanie swojego w nim miejsca,   oswajanie się z różnorodnością i wzmacnianie wiary w swoje społeczne
kompetencje.

Zwracamy szczególną uwagę aby każde dziecko miało równy dostęp do wszystkich zajęć dydaktycznych. Oferujemy całą gamę czynności stymulujących, uczenie się poprzez badanie i odkrywanie. Jesteśmy przedszkolem w którym łączymy spokojną, domową atmosferę z edukacją i rozwojem naszych dzieci.Przestrzeń przedszkola została zaprojektowana w trosce o zapewnienie dzieciom przyjaznej atmosfery, która zachęca do twórczej zabawy, ćwiczeń oraz odkrywania świata. Posiadamy dwie sale dydaktyczne, które spełniają wszelkie normy i wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pomieszczeń przedszkolnych. Dodatkowo dysponujemy salą gimnastyczną, w której poza zajęciami ruchowymi są realizowane zajęcia z integracji sensorycznej. Placówka wyposażona jest również w łazienkę z prysznicem i trzema toaletami, toaletę dla osób niepełnosprawnych jak również kuchnię spełniającą wysokie wymagania higieniczne systemu HACCP.

Zwracamy szczególną uwagę na zdrowie dzieci, dlatego wszystkie posiłki będą przygotowywane z naturalnych produktów i dostarczane przez firmę cateringową „Eko Planet”.

Położenie przedszkola stwarza także doskonałe warunki do częstych spacerów i prowadzenia obserwacji przyrody, a także doskonałej zabawy na oddalonym o 100m placu zabaw.

W naszym przedszkolu staramy się dużo czasu spędzać na dworze. Oznacza to, że bez względu na pogodę chodzimy na spacery i pobliski plac zabaw. W trakcie zabaw na dworze, dzieci mają czas na swobodne eksplorowanie natury. Twoim zadaniem rodzicu, jest wyposażyć swoją pociechę w kombinezon przeciwdeszczowy i kalosze, krem z filtrem oraz wygodne buty i ubranie, które może się pobrudzić lub zniszczyć bez Twojego żalu. Pozwoli to na swobodną zabawę Twojemu dziecku, a nauczycielkom na spokój, że plama na ubraniu to oznaka wspaniałej, ciekawej zabawy w przedszkolu.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci zarówno pełnosprawne jak i z orzeczeniami. Rekrutacja dzieci pełnosprawnych do przedszkola odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń. Dzieci z orzeczeniami przyjmowane są na podstawie opinii zespołu terapeutycznego potwierdzającego możliwości wsparcia rozwoju dziecka przez naszą placówkę.

Serdecznie zapraszamy do zapisów poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w zakładce Rekrutacja

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Postaramy się pomóc najlepiej jak to możliwe. Numery telefonów podane są w zakładce „Kontakt”.